SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
Serwis o tematyce hokejowej. O hokeju z klasą!
PARTNERZY
Wszystko na temat sportu na Śląsku

Czytaj nasze wiadomości w CafeNews

LICZNIK OSÓB

17 osób online

Kanaďż˝ informacyjny RSS

Page Rank

IV MP uświetni 90-lecie Ruchu i Naprzodu

Mecz przyjaźni, rozgrywany przez piłkarzy Ruchu Chorzów oraz hokeistów Naprzodu Janów odbędzie się w najbliższą sobotę już po raz czwarty. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa. - Udało nam się ją połączyć z jubileuszami 90-lecia Naprzodu i Ruchu. Z tej okazji nie zabraknie z nami zawodników, którzy niegdyś stanowili o sile naszego klubu – cieszy się Bogusław Dittrich, jeden z organizatorów imprezy, reprezentujący Naprzód Janów.

"Niebiescy", jak co roku będą wspomagani przez hokeistów oraz gwiazdy estrady. Swój udział potwierdzili Piotr Kupicha z zespołu Feel, Krzysztof Hanke z kabaretu Rak, Bogdan Kalus, aktor teatralny i telewizyjny oraz Klaudiusz Sevković. Z byłych i obecnych zawodników Ruchu wystąpią Wojciech Grzyb (jako kapitan), Arkadiusz Piech, Piotr Stawarczyk, Michał Pulkowski, Mariusz Śrutwa oraz Radosław Gilewicz.

Część zawodników "Niebieskich" już od jakiegoś czasu przygotowuje się do sobotniego meczu. - Jedni trenują więcej, drudzy mniej. W piątek mamy oficjalny trening – mówi Wojciech Grzyb, który z roku na rok coraz lepiej czuje się na lodzie. – Jest ogromny progres w stosunku do pierwszego meczu. Postępy uzyskuje się z każdym treningiem. Wiele daje sama jazda na łyżwach. A jak widać po Mariuszu Śrutwie czy Bogdanie Kalusie nie jest to taka łatwa rzecz – uśmiecha się "Grzybek".

W przerwach między tercjami odbędą się licytacje gadżetów sportowych. Oprócz trykotów z IV Meczu Przyjaźni, na aukcję trafią również koszulki Ruchu Chorzów (Wojciecha Grzyba, Rafała Grodzickiego, Michała Pulkowskiego), Schalke Gelsenkirchen (z podpisem Raula), Mariusza Czerkawskiego (z podpisem), Atletico Madryt, a także piłka z podpisami wszystkich zawodników Ruchu. Ciekawym gadżetem wystawionym na licytację będzie karykatura Mariusza Śrutwy, wykonana przez Jarosława Telengę, kibica Ruchu z Mysłowic.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale tradycyjnie przed wejściem ustawiona będzie skrzynka, do której będzie można wrzucać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rok temu organizatorzy Meczu Przyjaźni mogli się pochwalić największą skarbonką w kraju, a tym razem zaskoczą wszystkich jej wyglądem! – Będziemy mieli najładniejszą skarbonkę w Polsce – mówi z dumą Dittrich wskazując na ogromne serce, do którego będzie można wrzucać pieniądze na rzecz WOŚP.

Podczas imprezy do nabycia będą gadżety z łączonymi herbami Ruchu i Naprzodu. – Będzie to pierwsza taka oficjalna seria. W sprzedaży będą szaliki oraz czapki – informuje Tomasz Sekuła z Ruchu Chorzów. Dla kibiców, którzy wezmą udział w imprezie przygotowano także darmowe kalendarzyki, vlepki oraz balony z logami obu klubów.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się pobić nowy rekord w ilości zebranych pieniędzy. W poprzednim roku zebrano 10.430 złotych, a wcześniej – odpowiednio – 9.300 zł i 5.900 zł. - Podobnie jak podczas turnieju Piłkarze Dzieciom, z roku na rok zbieramy coraz więcej pieniędzy. Mamy nadzieję, że i tym razem zbierzemy większą kwotę. Do wylicytowania jest dużo ciekawych gadżetów, tak więc zapraszamy ludzi bardziej lub mniej zamożnych z wypchanymi portfelami do przyjścia na mecz. Na pewno podczas licytacji każdy wypatrzy coś odpowiedniego dla siebie – przekonuje Wojciech Grzyb.

W drużynie Ruchu Chorzów i Przyjaciół wystąpią m.in.:
Wojciech Grzyb, Michał Pulkowski, Piotr Stawarczyk, Arkadiusz Piech, Mariusz Śrutwa, Radosław Gilewicz oraz Krzysztof Hanke (aktor), Bogdan Kalus (aktor), Klaudiusz Sevković oraz hokeiści Krzysztof Majkowski, Marek Sowiński i Dariusz Haluch.
 
W drużynie Naprzodu Janów wystąpią m.in.:
Henryk Wojtynek, Henryk Janiszewski, Jan Dronia, Ludwik Czapka, Piotr Patalong, Dariusz Olejowski, Krzysztof Bujar, Janusz Adamiec, Marek Koszowski, Marek Pohl, Sebastian Gonera i Adrian Parzyszek.

Niebiescy.pl Komentarze (0)

pokaż ponownie wszystkie news'y

Copyright 2017 - Akuna Naprzód Janów Wykonanie: MARIO
TABELA 2010/11
Lp. Zespół M Pkt Br+ Br-
1. Cracovia 30 68 146 73
2. Tychy 30 63 127 75
3. Unia 30 62 131 75
4. JKH 30 57 139 83
5. Sanok 30 49 114 102
6. Gdańsk 30 42 106 122
7. Podhale 30 36 94 139
8. Zagłębie 30 34 101 129
9. Krynica 30 21

95

168
10. Naprzód 30 18 84 171
MUZYKA
  Naprzód Janów   ADH Naprzód Janów
BUTTONYTRANSFERY 2010/11
  Przyszli:
- Dominiczewski Przemek (CLJ)
- Gnyp Michał (po przerwie)
- Grelich Sajmon (CLJ)
- Kogut Patryk (SMS)
- Krokosz Michał (GKS Tychy)
- Mihálik Jozef (HC Sumperk)
- Petrina Martin (HK Nitra)
- Podsiedlik Mateusz (CLJ)
- Sitko Dawid (CLJ)
- Ślusarczyk Artur (Zagłębie)
- Urbańczyk Szymon (HC GKS)
  Odeszli:
- Bernacki Rafał (JKH)
- Gretka Andrzej (k.kariery)
- Gwiżdż Artur (?)
- Jakubowski Piotr (?)
- Jastrzębski Mariusz (Podhale)
- Kacíř Marián (?)
- Kubenko Viktor (Bstoke Bison)
- Kulik Łukasz (Zagłębie)
- Lukastík Jan (HC Havirov)
- Pawlak Mateusz (Zagłębie)
- Pavlis Libor (Budapest Stars)
- Piekarz Przemysław (Podhale)
- Słodczyk Marcin (JKH)
- Słowakiewicz Dawid (KH Sanok)
- Wilczek Łukasz (Unia)
- Zaťko Miroslav (Unia)