SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
Serwis o tematyce hokejowej. O hokeju z klasą!
PARTNERZY
Wszystko na temat sportu na Śląsku

Czytaj nasze wiadomości w CafeNews

LICZNIK OSÓB

26 osób online

Kanaďż˝ informacyjny RSS

Page Rank

Sukces V edycji turnieju "Piłkarze Dzieciom"

Kibice Ruchu, którzy zgromadzili się w niedzielę w mysłowickiej hali, na zmianę skandowali nazwisko Wojciecha Grzyba i Macieja Sadloka. Pierwszemu dziękowali m.in. za piąty turniej "Piłkarze Dzieciom", zaś drugiemu za godne reprezentowanie niebieskich barw w ostatnich czterech latach.

Do udziału w turnieju oprócz przyjaciół Wojtka Grzyba zaproszono tym razem Artystów-Sportowców, hokeistów Naprzodu Janów, a także Unię Racibórz, czyli mistrzynie Polski w piłce nożnej. Po kilku godzinach zaciętych zmagań zwycięzcami okazali się Artyści, którzy najlepiej poradzili sobie z faulami... kobiet. - Nie mamy jeszcze dokładnych wyników, ale już wiem, że odnieśliśmy sukces finansowy i medialny, a sportowo osiągnęliśmy chyba najwyższy poziom w ciągu wszystkich pięciu edycji! Kobiety też dały radę. Opanowały do perfekcji sztukę faulowania i łapały nas gdzie popadnie (śmiech). Łatwo na pewno nie było i trzeba było się mocno namęczyć, żeby je pokonać - mówi "Grzybek", pomysłodawca i organizator imprezy.

W przerwach między meczami przeprowadzone zostały licytacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się trykoty Macieja Sadloka. Koszulkę w barwach Ruchu sprzedano za 1200 zł, a reprezentacji Polski za 1600 zł! Turniej był doskonałą okazją do podziękowania "Sadloczkowi" za cztery lata spędzone na Cichej. Fani "Niebieskich" wręczyli mu z tej okazji szal.

W licytacji wzięli też udział kibice niemieckiego FC Magdeburg, którzy gościli w Chorzowie w ramach warsztatów "Kibice w swoim mieście". Kupili oni koszulkę Ruchu za 650 zł, a cała kwota trafi oczywiście do puli, która zostanie przekazana Towarzystwie Ochrony Praw i Godności Wyspa w Chorzowie. Natomiast dochód z biletów trafi do czteroosobowej rodziny z Mysłowic, która w tragicznym pożarze straciła cały dorobek życia.

Piąty turniej "Piłkarze Dzieciom" potwierdził, że jest to bardzo trafiony pomysł. Czy w przyszłym roku doczekamy się kolejnej edycji? - Nie ma żadnych wątpliwości, że warto organizować ten turniej. "Piłkarze Dzieciom" mają już taką renomę i markę, że jesteśmy rozpoznawalni. Ktokolwiek by za tym nie stanął, to nie jest już takie istotne, że wymyślił to Wojtek Grzyb czy jakiś przysłowiowy Kowalski. Warto to kontynuować, ale nie jestem w stanie dziś powiedzieć, że turniej za rok na pewno się odbędzie. Jestem realistą i wiem, jak się czasami w życiu układa. Nawet jeśli ja nie będę mógł przy tym pomóc, to chciałbym, żeby odbyły się kolejne edycje - tłumaczy Wojciech Grzyb.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU

FILM Z TURNIEJU

FILM Z TURNIEJU 2:

źródło: Niebiescy.pl

Niebiescy.pl Komentarze (0)

pokaż ponownie wszystkie news'y

Copyright 2017 - Akuna Naprzód Janów Wykonanie: MARIO
TABELA 2010/11
Lp. Zespół M Pkt Br+ Br-
1. Cracovia 30 68 146 73
2. Tychy 30 63 127 75
3. Unia 30 62 131 75
4. JKH 30 57 139 83
5. Sanok 30 49 114 102
6. Gdańsk 30 42 106 122
7. Podhale 30 36 94 139
8. Zagłębie 30 34 101 129
9. Krynica 30 21

95

168
10. Naprzód 30 18 84 171
MUZYKA
  Naprzód Janów   ADH Naprzód Janów
BUTTONYTRANSFERY 2010/11
  Przyszli:
- Dominiczewski Przemek (CLJ)
- Gnyp Michał (po przerwie)
- Grelich Sajmon (CLJ)
- Kogut Patryk (SMS)
- Krokosz Michał (GKS Tychy)
- Mihálik Jozef (HC Sumperk)
- Petrina Martin (HK Nitra)
- Podsiedlik Mateusz (CLJ)
- Sitko Dawid (CLJ)
- Ślusarczyk Artur (Zagłębie)
- Urbańczyk Szymon (HC GKS)
  Odeszli:
- Bernacki Rafał (JKH)
- Gretka Andrzej (k.kariery)
- Gwiżdż Artur (?)
- Jakubowski Piotr (?)
- Jastrzębski Mariusz (Podhale)
- Kacíř Marián (?)
- Kubenko Viktor (Bstoke Bison)
- Kulik Łukasz (Zagłębie)
- Lukastík Jan (HC Havirov)
- Pawlak Mateusz (Zagłębie)
- Pavlis Libor (Budapest Stars)
- Piekarz Przemysław (Podhale)
- Słodczyk Marcin (JKH)
- Słowakiewicz Dawid (KH Sanok)
- Wilczek Łukasz (Unia)
- Zaťko Miroslav (Unia)