12 osb online

Kana� informacyjny RSS

Page Rank

Mie zego pocztki [FOTO]

Nie dali rady sprawi miej niespodzianki swoim fanom zawodnicy Naprzodu na terenie rywala, cho dzi chyba wyjtkowo im na tym zaleao. JKH GKS Jastrzbie pokona na wasnym lodowisku Akuna Naprzd Janw a 10-3, fundujc gociom kolejn „dwucyfrwk”.

Jastrzbskie lodowisko od dawna ma opini wyjtkowo przyjaznego, wrd kibicw Naprzodu rwnie. Na kadym meczu janowian na Jastorze pojawia si spora grupa sympatykw z Katowic. Dzi oprcz kibicw niezorganizowanych w Jastrzbiu pojawia si rwnie grupa jak najbardziej zorganizowana. Chopaki sami wynajli autokar, przejechali w obie strony blisko 150 km, po czym zapacili za bilet, wszystko po to by by ze swoj druyn w tak trudnej dla Janowa sytuacji. Kto spyta… czy warto…? Widzc zaangaowanie w przygotowania, w dzisiejszy doping, serce jakie Ci modzi kibice zostawiaj na kadym meczu, odpowiem bez zastanowienia…. tak warto, z pewnoci warto!

Gospodarze ruszyli dzi na przeciwnika jakby chcieli przesdzi o wyniku ju w pierwszych minutach. Ich scenariusz nie powid si jednak gdy na awce kar szybko wyldowa Milan Furo. Okazji nie zmarnowali gocie i p minuty pniej Tomasz Jwik otworzy wynik spotkania. Nie miny dwie kolejne minuty a swoj szybko zademonstrowa Patryk Kogut, ktry objecha bramk i z ostrego kta pokona Kamila Kosowskiego. Widzc panujcy chaos w grze swojej druyny o czas natychmiast poprosi Jirzi Reznar. Po uspokojeniu gry pierwszego gola dla miejscowych zdoby Tomasz Kulas, ktry w sposb podobny do Koguta objecha bramk rywala i umieci krek w krtkim rogu bramki Michaa Elbieciaka.

W miar upywu czasu nieustajcy doping kibicw Naprzodu „obudzi” przeciwn stron ospaych do tej pory trybun i w kocu moglimy usysze gosy wspierajce miejscow druyn. To ju nie pierwszy raz kiedy niewielka grupa kibicw z Janowa wyzwala doping z garde sympatykw JKH.

Kolejne bramki paday ju w drugiej odsonie. Tym razem od grnego „C” zaczli gospodarze. Jako pierwszy na list strzelcw wpisa si Maciej Urbanowicz pokonujc „El” z bliska strzaem po lodzie. Gocie, ktrzy w wikszoci tej czci gry spisywali si niele nie odpuszczali. W 28.minucie strzaem z nadgarstka w dugi rg popisa si Jozef Mihalik wyprowadzajc swoj druyn kolejny raz na prowadzenie. To jednak wszystko na co byo dzi sta walecznych graczy Naprzodu. W kocwce tej czci gry gocie mocno si pogubili, czego efektem byy kolejne dwie bramki dla JKH. Najpierw Mateusz Danieluk hukn „z klepy” z okolic bulika, a na niespena minut przed kocem tercji prowadzenie gospodarzom da Petr Lipina.

Trzecia tercja to ju totalna dominacja miejscowych. Gocie mieli kopot z wyjciem z wasnej tercji, a bramki dla podopiecznych Jirzego Reznara paday rednio co cztery minuty. Pita bramka autorstwa Richarda Krala pada zaledwie 45 sekund po gwizdku rozpoczynajcym ostatni cz gry. Kilka minut pniej mocny strza Macieja Urbanowicza golkiper Naprzodu broni w ekwilibrystyczny wrcz sposb, jednak wobec dobitki Arkadiusza Kkola „Ela” jest bezradny. Po utracie sidmej bramki trenerzy Naprzodu postanowili da „rozgrza si” drugiemu bramkarzowi, Szymonowi Niemczykowi. Jednak i na niego jastrzbianie szybko znaleli sposb. Kral, co prawda na raty, jednak skutecznie wepchn krek midzy parkany modego golkipera. Przy stanie 9-3 dla miejscowych, kiedy do koca meczu pozostao niespena 120 sekund sdzia gwny na awk kar posa jeszcze Marka Pohla czym porednio przyczyni si do kolejnej dwucyfrowej poraki janowian. Jak na ironi sprawc nieszczcia okaza si wychowanek klubu z dzielnicy Katowic, Adrian Labryga. Mimo wyniku najwierniejsi kibice z Janowa kolejny raz podzikowali zawodnikom za walk, a miejscow publiczno zaprosili na Jantor, dzikujc tym samym za kulturalne przyjcie.

Janusz Imioczyk (II trener Naprzodu): – C mona powiedzie… co najmniej sze bramek oddalimy przeciwnikowi w prezencie. Wikszo goli padaa po indywidualnych bdach naszych zawodnikw. Nasz skad jest personalnie duo sabszy od Jastrzbia co dobitnie pokazuj ostatnie wyniki naszych rywali. W obecnej sytuacji nie posiadamy druyny mogcej prowadzi otwart walk z silniejszym przeciwnikiem.

- Nasze dzisiejsze zadanie sprowadzao si wybijania przeciwnika z rytmu i gry z kontry. W pierwszej czci meczu trzymalimy si nakrelonego planu i jak wida przynosio to okrelony skutek. Niestety zawodnicy za bardzo uwierzyli, e jestemy w stanie urwa punkty faworytom. Chopacy odkryli si co przeciwnik skrupulatnie wykorzysta i wypunktowa nas bez litoci.

- Przede wszystkim jednak w imieniu wasnym i caej druyny chciaem z caego serca podzikowa sporej grupie naszych fanw, ktra mimo trudnej sytuacji w klubie potrafia zorganizowa si i przyjecha za nami kilkadziesit kilometrw by wspiera swoj druyn, nawet jeli wszyscy wiedzieli e mamy nike szanse na sukces. wietnie, e chopaki dopingiem u nas, a take organizacj tego typu wyjazdw pokazuj wszystkim jakie znaczenie dla wielu w Janowie ma ta niedoceniana dyscyplina sportu…. jeszcze raz wielkie dziki!