32 osb online

Kana� informacyjny RSS

Page Rank

Przegrali z honorem

Mimo, i druyna Aksam Unii bya w Janowie duo lepsza, gospodarzom nie mona odmwi ochoty do gry i woli zwycistwa z wyej notowanym przeciwnikiem. Naprzd Janw uleg Unii Owicim w stosunku 4-8.

Mecz od pierwszych minut mg si podoba. Gra toczona bya w szybkim tempie, nie brakowao rwnie sytuacji podbramkowych. Jednak sytuacje te miay miejsce gwnie w okolicach bramki Michaa Elbieciaka, a sprawcami najwikszego zamieszania w defensywie Naprzodu by duet Robert Krajci – Lukas Riha. Decydujca dla przebiegu spotkania okazaa si ju pita minuta, kiedy list strzelcw goci otworzy bezbdny Riha wykorzystujc pierwszy okres gry swojej druyny w przewadze. Nie miny dwie minuty a na tablicy wietlnej widniao 3-0 dla goci. - Najwicej bdw popenilimy w pierwszej czci. Do dugo opracowywalimy strategi na dzisiejszy mecz. Naszym zadaniem byo zagszczenie pod sam bramk skd pady pierwsze gole. Niestety zawodnicy nie zastosowali si do zaoe taktycznych co przynioso okrelony skutek, w dwie minuty stracilimy trzy bramki – powiedzia po meczu szkoleniowiec gospodarzy Krzysztof Kulawik. Paradoksalnie najlepsz sytuacj do zmiany niekorzystnego rezultatu mieli gospodarze w ostatnich minutach tej czci grajc w osabieniu. Do krka dopad Micha Gryc i wraz z Arturem lusarczykiem wyprowadzi szybk kontr. Jednak strza tego ostatniego bez problemu sparowa Przemysaw Witek.

W drugiej tercji nie majcy nic do stracenia janowianie szybko zaatakowali bez wikszego respektu dla rywala. Mimo, e akcje czsto przenosiy si pod owicimsk bramk, cay czas brakowao wykoczenia, a krek wyjtkowo czsto nie sucha si zawodnikw Naprzodu. - Druga i trzecia tercja w naszym wykonaniu byy nie najgorsze. Przeciwnik mg pozwoli sobie na pewne rozlunienie co dao nam kilka okazji do zmiany wyniku, niestety w wikszoci niewykorzystanych – wyjania Krzysztof Kulawik - Przy wikszej skutecznoci mona byo powalczy. O zwycistwo z pewnoci byoby trudno, gdy Unia to jeden z najlepiej poukadanych i najsilniejszych zespow w tym sezonie ale mona byo nawiza walk i napsu rywalowi sporo krwi – kontynuowa szkoleniowiec miejscowych. Pierwsz i jedyn w tej czci gry bramk dla gospodarzy zdoby Dawid Sitko. Zawodnik wykorzystujc okres gry w przewadze otworzy jednoczenie swj bilans strzelecki w ekstraligowych szeregach. To wszystko na co sta byo gospodarzy w tej czci gry. Pozostae trzy bramki byy autorstwa „biao-niebieskich” z czego jedna ponownie duetu Krajci – Riha.

Ostatni odson podopieczni trenera Kulawika ponownie zaczli od szybkich atakw, prbujc za wszelk cen znale sposb na szybkich Unitw. Tym razem sztuka ta udaa si a dwukrotnie. Najpierw Marek Pohl zmniejszy rozmiary poraki dobijajc strza Tomasza Jowika z bliskiej odlegoci. Niespena dwie minuty pniej do grona strzelcw Naprzodu doczy Micha Gryc, pokonujc Przemysawa Witka w indywidualnej akcji. – Na pocztku szybko zyskalimy przewag. W ostatniej tercji daem odpocz kluczowym graczom, w ostatniej czci praktycznie adna formacja nie wystpowaa w nominalnym zestawieniu co przeoyo si rwnie na poziom gry w tym okresie – wyjania po meczu trener Unii Ladislav Spisiak. W odpowiedzi na gole janowian do protokou po stronie goci zapisali si jeszcze Grzegorz Piekarski oraz Peter Tabacek, ktry pokona „El” strzaem prawie z zerowego kta. Ostatni ju bramk dla Naprzodu zdoby przebojowy Patryk Kogut, ktry przej krek w rodkowej czci i niczym wystrzelony z procy popdzi w kierunku bramki Witka nie dajc najmniejszych szans golkiperowi przyjezdnych.