SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
Serwis o tematyce hokejowej. O hokeju z klasą!
PARTNERZY
Wszystko na temat sportu na Śląsku

Czytaj nasze wiadomości w CafeNews

LICZNIK OSÓB

29 osób online

Kanaďż˝ informacyjny RSS

Page Rank

Wojny nie było


Zaplanowany na dziś, długo oczekiwany przez kibiców gospodarzy mecz pomiędzy Naprzodem Janów a Zagłębiem Sosnowiec nie odbył się. Gracze Zagłębia już po rozgrzewce odmówili udziału w grze. Powodem były narastające od dłuższego czasu zaległości finansowe.


Zawodnicy Zagłębia do końca wierzyli w inny scenariusz zdarzeń. Planowo wyjechali na rozgrzewkę, jednak na dźwięk syreny przywołującej ich do gry już się nie stawili.

Od kilu tygodni grupa najwierniejszych kibiców Naprzodu szykowała się na ten „kultowy” dla wielu pojedynek dwóch przedzielonych małą rzeczką miast. Niestety na skutek kolejnego „oszukania” – jak dało się słyszeć w szatni gości – zawodników Zagłębia, ci po rozgrzewce nie wyszli już na lód. A szkoda bo “Ultrasi” Naprzodu pokazali dziś wszystkim, że na dobre są… i pozostaną z ich ukochaną drużyną przygotowując od dawna planowaną oprawę wizualno-dźwiękową spotkania.

Kiedy sędzia główny po odczekaniu kilku minut i wyraźnej odmowie gry przez graczy gości odgwizdał koniec nierozpoczętego meczu gracze Janowa chcąc umilić jakoś czas licznie zgromadzonej grupie publiczności rozegrali między sobą mecz kontrolny, na którego rozegranie podczas codziennego treningu trenerzy Janowa nie mają ostatnio zbyt wielu okazji. Część z młodej kadry Naprzodu chodzi do szkół (często klas maturalnych), inni pracują. Dokładając do tego chwilowe kontuzje, do dyspozycji Krzysztofa Kulawika jest niewiele ponad połowa składu.

Poza samą grą miła dla oka kibiców okazała się również oprawa ze sporym mozołem przygotowywana przez grupę najwierniejszych zapaleńców. A wszystko w śląskich żółto-niebieskich barwach. Baloniki, flagi małe i duże, specjalne ekrany odblaskowe, sztuczne ognie, a na koniec race świetlne. Zawiedzeni nieco kibice chcąc pokazać jak się napracowali by dzisiejsze widowisko było naprawdę udane, zaprezentowali to wszystko podczas gierki kontrolnej zawodników Naprzodu.

Jakby tego było mało kibice omal nie wycisnęli łez z oczu przedstawicieli sztabu szkoleniowego i paru zawodników, kiedy na zakończenie tego niecodziennego dnia przy wtórowaniu bębna głośno skandując na cześć swojej drużyny przemaszerowali przez korytarze łączące szatnie i pomieszczenia służbowe, do których na co dzień nikt z zewnątrz nie ma wstępu… jednak dzień dzisiejszy nie był najwyraźniej dniem jak co dzień…

Na trybunach sporadycznie pytano – Czy my walczymy o mistrzostwo kraju…? – Jakim cudem takie zaangażowanie…? – Przecież jesteśmy w sytuacji podobnej do Zagłębia, o co tu chodzi…? Ano chodzi…. cały czas tylko o jedno… o hokej w Janowie i ludzi, którzy całym sercem stoją murem za ukochanym Naprzodem…


Krzysztof Kulawik (Akuna Naprzód Janów): myślę, że i mnie i nas wszystkich interesowały dziś 3 pkt. lecz zdobyte na lodzie, a nie poza nim, no ale takie jest życie, my nie mamy wpływu na sytuację u przeciwników. Nie chcę też oceniać postawy zawodników gości nie znając od zaplecza sytuacji w Zagłębiu. Każdej drużyny hokejowej szkoda, widząc jak nasza dyscyplina podupada. Nasi kibice kolejny raz wznieśli się na wyżyny i pokazali, że ich zaangażowanie jest ogromne. Kolejny raz muszę się powtórzyć ale wszystkim naszym sympatykom należą się słowa wielkiego podziękowania w tej trudnej jakby nie patrzeć sytuacji. Myślę, że również zawodnicy widzą jak silne mają wsparcie i mają tak naprawdę dla kogo grać… a to bardzo ważne.
 
Drużyna Zagłębia Sosnowiec poprosiła nas o przyjęcie wspólnego oświadczenia drużyny i sztabu szkoleniowego. Jego pełna treść dostępna jest >>tutaj<<


Galeria z piątkowych niecodziennych wydarzeń na Jantorze dostępna >>tutaj<<

 

 

AndRzeJ (DailySport.pl) Komentarze (0)

pokaż ponownie wszystkie news'y

Copyright 2017 - Akuna Naprzód Janów Wykonanie: MARIO
TABELA 2010/11
Lp. Zespół M Pkt Br+ Br-
1. Cracovia 30 68 146 73
2. Tychy 30 63 127 75
3. Unia 30 62 131 75
4. JKH 30 57 139 83
5. Sanok 30 49 114 102
6. Gdańsk 30 42 106 122
7. Podhale 30 36 94 139
8. Zagłębie 30 34 101 129
9. Krynica 30 21

95

168
10. Naprzód 30 18 84 171
MUZYKA
  Naprzód Janów   ADH Naprzód Janów
BUTTONYTRANSFERY 2010/11
  Przyszli:
- Dominiczewski Przemek (CLJ)
- Gnyp Michał (po przerwie)
- Grelich Sajmon (CLJ)
- Kogut Patryk (SMS)
- Krokosz Michał (GKS Tychy)
- Mihálik Jozef (HC Sumperk)
- Petrina Martin (HK Nitra)
- Podsiedlik Mateusz (CLJ)
- Sitko Dawid (CLJ)
- Ślusarczyk Artur (Zagłębie)
- Urbańczyk Szymon (HC GKS)
  Odeszli:
- Bernacki Rafał (JKH)
- Gretka Andrzej (k.kariery)
- Gwiżdż Artur (?)
- Jakubowski Piotr (?)
- Jastrzębski Mariusz (Podhale)
- Kacíř Marián (?)
- Kubenko Viktor (Bstoke Bison)
- Kulik Łukasz (Zagłębie)
- Lukastík Jan (HC Havirov)
- Pawlak Mateusz (Zagłębie)
- Pavlis Libor (Budapest Stars)
- Piekarz Przemysław (Podhale)
- Słodczyk Marcin (JKH)
- Słowakiewicz Dawid (KH Sanok)
- Wilczek Łukasz (Unia)
- Zaťko Miroslav (Unia)