30 osób online

Kanaďż˝ informacyjny RSS

Page Rank

Orlik znokautowany w Janowie

Długo musieli czekać kibice Naprzodu by doczekać się na Jantorze takiej ilości bramek, dodajmy bramek nie traconych lecz hurtowo strzelanych przez drużynę gospodarzy. W rundzie kwalifikacyjnej do ćwierćfinału Pucharu Polski Naprzód Janów nie dał najmniejszych szans Orlikowi Opole, pokonując skromną liczebnie drużynę gości aż 13-1.

Niecodziennym widokiem na Jantorze było pstrykanie fotek tablicy świetlnej tuż po zakończonym meczu przez najwierniejszych sympatyków Janowa, którzy wtorkowy wieczór postanowili spędzić ze swoją drużyną. Czyżby nawet oni nie wierzyli już, że zobaczą w przyszłości podobny wynik w reżyserii swoich pupili…?

Gole w dzisiejszym meczu padały chwilami lawinowo. Wynik spotkania po szybkiej akcji otworzył nad wyraz dziś precyzyjny, Adrian Kurz. Gdyby jednak dwudziestoletni obrońca namiętnie pieczętujący dziś słupki i poprzeczkę opolskiej bramki obrał za cel siatkę wynik mógł być znacznie wyższy.

Większość spotkania toczyła się w tercji przyjezdnych, w której gospodarze zamykali dzielnie broniących się Orlików bez względu na aktualną sytuację liczebną. Najlepszym momentem na zdobycie bramki honorowej była końcówka pierwszej odsłony, kiedy Orlik kilkadziesiąt sekund grał z przewagą dwóch zawodników. Niestety goście zbyt nerwowo rozgrywali krążek i w wyniku nadmiernej liczby zawodników szybko zniweczyli przewagę liczebną.

Kolejne minuty to narastająca dominacja gospodarzy oraz rosnący z minuty na minutę wynik spotkania. W połowie meczu kiedy wynik już był ustalony trenerzy postanowili „dać pograć” drugim bramkarzom. Między słupkami opolskiej bramki zameldował się Michał Wojciechowski, natomiast zmarzniętego „Elę” zastąpił młody Szymon Niemczyk.

Na uwagę zasługuje bramka numer pięć autorstwa Łukasza Sośnierza po szybkiej trójkowej akcji z Michałem Grycem i Arturem Ślusarczykiem. Kibice z pewnością najbardziej nie mogli się doczekać gola dającego dwucyfrowe prowadzenie, gola którego w końcu niecodzienny sposób zdobył Patryk Kogut. Dzięki „omsknięciu się” gumy po łopatce kija krążek znalazł właściwą lukę w drodze do siatki.

Na trzy minuty przed końcową syreną przy wyniku 12-0 ładnie zachowała się miejscowa publiczność, która brawami nagrodziła jedną z nielicznych, a co ważniejsze skuteczną akcję opolan. Honorowego gola zdobył Paweł Wacławczyk, który podczas gry w przewadze podany przez Macieja Waluszka krążek przytomnie skierował w odsłonięty róg bramki Szymona Niemczyka.

Akuna Naprzód Janów – Orlik Opole 13-1 (3-0, 3-0, 7-1)
13-1 Patryk Kogut (Marek Pohl, Michał Krokosz), 59:41

Naprzód: M.Elżbieciak (od 34:09 Niemczyk) – Krokosz, Gnyp; Kogut, Pohl, Jóźwik – Kurz, Urbańczyk; Sowiński, Mihalik, Ł.Elżbieciak – Działo, Sitko; Sośnierz, Gryc, Ślusarczyk – Grelich; Dominiczewski, Podsiedlik, Horowski;

Orlik: Szatkowski (od 28:06 Wojciechowski) – Kabalec, Resiak, Zdrojewski, Wacławczyk, Waluszek, Siwiak, Szydło, Cwykiel, Szczurek, Branka, Obrał, Zwierz;

Strzały: 55-19

Kary: 12-12